Opole wysoko w rankingu inwestycyjnym

Dla Mieszkańca
Opole wysoko w rankingu inwestycyjnym

Dwutygodnik „Wspólnota” opublikował ranking polskich miast, w którym brano pod uwagę wielkość inwestycji. W czołówce znalazło się Opole.
Ranking był prowadzony w kilku kategoriach. Opole znalazło się wśród 18 miast wojewódzkich i zostało sklasyfikowane na wysokim 4. miejsce. Ranking zestawiony jest w formule trzyletniej. Pod uwagę brana jest ilość pieniędzy przeznaczonych na inwestycję w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ranking obejmował lata 2016-18 i według wyliczeń Opole w tych latach na jednego mieszkańca przeznaczało 1463,93 zł. Wyżej w zestawieniu są tylko: Rzeszów, Białystok i Kraków.
Wzrost liczby inwestycji, a co za tym idzie pieniędzy na nie przeznaczanych w przypadku Opola widać w trzech ostatnich latach. Dwa lata temu nasze miasto w tym rankingu (obejmował lata 2014-16) zajmowało 16. miejsce, a rok temu (za lata 2015-17) – 15. lokatę. Awans w rankingu jest więc ogromny.
– Duży awans nie jest przypadkiem – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. – Konsekwentnie stawiamy na inwestycję, żeby podnosić jakość życia mieszkańców.
Rzeczywiście „front robót” jest w naszym mieście widoczny. Wyremontowany został „Okrąglak”, który od roku nosi nazwę „Stegu Arena”. Wymienione zostały autobusy MZK, zmodernizowana została zajezdnia autobusowa czy też most na kanale Ulgi, a zrewitalizowane zostały m.in plac Teatralny, plac Kopernika czy ulica Krakowska.

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A